MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wycieczki rowerowe do 66 km od Pułtuska. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 22 - 23 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na trasę rowerową z Pułtuska? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych propozycji. Mają różne stopnie trudności czy odległości, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 66 km od Pułtuska. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy rowerowe niedaleko Pułtuska warto wybrać w weekend.

Spis treści

Ścieżki rowerowe z Pułtuska

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 66 km od Pułtuska, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 22 czerwca w Pułtusku ma być 24°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 71%. W niedzielę 23 czerwca w Pułtusku ma być 22°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Zatory, Cmentarz Wojenny 1914 - 1918

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 24,3 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 11 min.
  • Przewyższenia: 21 m
  • Suma podjazdów: 95 m
  • Suma zjazdów: 91 m

Fotoimpresje poleca trasę rowerzystom z Pułtuska

Z Cieńszy wyjechaliśmy w kierunku Zator i po minięciu miejscowości dojechaliśmy do rozwidlenia dróg łatwo zauważyć po małym stawiku między nimi. Skręcamy na prawo, jadąc z kierunku Zator i dojeżdżamy do wsi Biele, tam za ostatnim zabudowaniem w lewo i znów za ostatnim zabudowaniem po lewej stronie na wzgórzu już widać krzyże. Latem nie będą widoczne przez liście na drzewach.

Kilkaset metrów za cmentarzem zatrzymaliśmy się przy piaskarni i dalej w kierunku Narwi. Wzdłuż rzeki kawałek wałem a dalej znów asfaltami.
Trzas zrobiła się trudniejsza w rejonie wsi Borsuki Kolonia ze względu na piaszczyste leśne drogi.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Żoliborski objazd rowerowy

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 7,89 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 12 min.
  • Przewyższenia: 31 m
  • Suma podjazdów: 121 m
  • Suma zjazdów: 128 m

Szymek84 poleca trasę rowerzystom z Pułtuska

apraszamy na wycieczkę rowerową będącą częścią cyklu darmowych wycieczek i wykładów organizowanych przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych z okazji piątych urodzin naszego koła.

Czas: 12.10.2013, sobota, 11:00
Start: na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim przy windzie od strony dworca. Zakończenie: nad „kanałkiem” na Kępie Potockiej.

Zwiedzamy Żoliborz na rowerach! Mocny akord kończącego się sezonu dwóch kółek. Poznamy różne rejony dzielnicy mknąc przez ścieżki rowerowe i nie tylko. W programie m.in. historia Dworca Gdańskiego i jego poprzednika, teren dawnego osiedla „barakowców”, niezaistniały plac Grunwaldzki, co pan przewodnik zamawiał w barze mlecznym „Sady” szczenięciem będąc, wiekopomne dzieło prof. Skibniewskiej, punkt oporu „Buraków”, dom kultury w kostiumie soc-rokoko, Żoliborz granatowy, zapomniany stadion. Wycieczka potrwa około 120 minut.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Odjazdowy Bibliotekarz 2017 (wersja dla Rembertowa)

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 25,85 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 37 min.
  • Przewyższenia: 26 m
  • Suma podjazdów: 66 m
  • Suma zjazdów: 53 m

Rowerzystom z Pułtuska trasę poleca D.muraszko

Z Rembertowa (Biblioteka w Rembertowie - Konwisarska - Republikańska - Bellony - niebieski szlak rowerowy w lesie - Długa - Kilińskiego - 1 Praskiego Pułku- Biblioteka w Wesołej) i Sulejówka (z Sulejówka dojazd indywidualny do Biblioteki w Wesołej - na mapie tego nie oznaczamy) dojeżdżamy do Wesołej.
Z Wesołej ul. 1 Praskiego Pułku, Gościniec, Fabryczna - do Dakowa (Barek na Dakowie). Potem pojedźmy prosto i w prawo ulicami:
Fabryczna, Podmokła, Janosika - przechodzi w Wolęcińską - potem w
prawo w Trakt Napoleoński, Pożaryskiego, Kajki, Kościuszkowców,
Las Sobieskiego do Zielonej. Następnie Jagiellońska, Warszawska, Mickiewicza, 1 Praskiego Pułku.

Meta - teren OSP w Wesołej.

Trasa przejazdu to ok. 24 km.

9.30 Zbiórka, zapisy - parking przy Bibliotece w Rembertowie, ul. Gawędziarzy 8
Powitanie uczestników, przedstawienie Regulaminu Rajdu.

10.00 Start
Trasa: ul. Gawędziarzy – Konwisarska - Republikańska - przeprawa przez tunel dla pieszych - Bellony do Działyńczyków - las do ulicy Długiej w Wesołej – Kilińskiego - 1 Praskiego Pułku 31 - Biblioteka (przerwa ok. 15 min.)

10.45 Wyjazd z Wesołej spod Biblioteki
1 Praskiego Pułku – przejazd przez Trakt Brzeski - Gościniec - Fabryczna - do Dakowa
(Barek na Dakowie)
Przerwa – ok. 15-30 min.

12.00
Fabryczna, Podmokła, Janosika - przechodzi w Wołęcińską - Trakt Napoleoński - Pożaryskiego - Kajki – Kościuszkowców - Mazowiecki Park Krajobrazowy - Jagiellońska, Warszawska, Mickiewicza, 1 Praskiego Pułku

13.30-14.00 Meta - Biblioteka i OSP Wesoła – ul. 1 Praskiego Pułku 31
piknik z ogniskiem i grillem, bookcrossing - wymienialnia książek, zajęcia dla dzieci, pamiątkowe zdjęcie

15.30-16.00 Zakończenie imprezy.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Wokół Wisły: Mokotów - Most Siekierkowski - prom Karczew-Gassy - Siekierki - Mokotów

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 47,01 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 62 m
  • Suma podjazdów: 384 m
  • Suma zjazdów: 374 m

Trasę rowerową mieszkańcom Pułtuska poleca Adr77

Wycieczkę rozpoczynamy na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i Wincentego Witosa. Kierujemy się na północny wschód na Most Siekierkowski. Do Czerniakowskiej prowadzi ścieżka rowerowo-piesza, która następnie przechodzi w czysto rowerową. Przejeżdżamy przez most i zjeżdżamy w prawo od razu na Wał Miedzeszyński, po którym prowadzi piękna ścieżka rowerowa.

Po niespełna 5,5 km niestety się kończy. Przez następny kilometr jedziemy drogą równoległą do głównej. Ruch samochodowy znikomy. Od ronda wjeżdżamy na drogę 801 i jedziemy nią aż 9 km trzymając się prawej krawędzi asfaltu. Uwaga ruch aut napawdę duży. To najmniej przyjemny odcinek trasy. Przez następne 3 km jedziemy szerokim, równym, asfaltowym poboczem.
Samochodów już mniej. Po prawej i lewej stronie drogi łąki. O skręcie w prawo na prom informuje nas stosowny znak. Do promu już tylko 1,5 km.

Przeprawa promowa przebiega bardzo sprawnie. Koszt to jedyne 5 zł za osobę i rower.

Po drugiej stronie rzeki czeka nas równoległy do wału piękny, równiutki asfalt. Wymarzony odcinek trasy dla szosowców, których jest tu naprawdę sporo. Ruch samochodowy naprawdę znikomy. Przyjemna jazda trwa aż 7,5 km.

Następnie jedziemy bitą drogą u podnóża wału lub samym wałem, po którym prowadzi wąska ścieżka.

Po minięciu pierwszej piaskarni ścieżka zamienia się w asfaltową pieszo-rowerową. Po dojechaniu do drugiej jedziemy juz cały czas wałem aż do Mostu Siekierkowskiego. W większości jest tak kostka, która na ostatnim, około kilometrowym odcinku zamienia się w drogę bitą.

Od mostu aż do mety prowadzi nas ścieżka rowerowa.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Legionowo -Zegrze - Legionowo

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 60,65 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 34 min.
  • Przewyższenia: 35 m
  • Suma podjazdów: 631 m
  • Suma zjazdów: 628 m

Dreys1 poleca trasę rowerzystom z Pułtuska

Trasa ta jest dla mnie odpoczynkiem po pracy, spokój i cisza na 80% trasy. Gorąco polecam chociaż raz się przejechać.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria na rower

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pultusk.naszemiasto.pl Nasze Miasto